Taking a stage
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Taking a stage

Taking a stage, avagy a világot jelentő deszkák. Most meg mutathatod mit is tudsz
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Szabályzat
Connor & Zoe EmptySzomb. Jún. 18, 2011 1:24 am by Bernadette Zoe Crawford
Szabályzat!

A szabályzatban felsorolt pontokat nem azért fogalmaztuk meg, hogy nehezítsük a fórumon való beilleszkedéseteket, hanem hogy kialakítsunk egy alap normát, amit remélhetőlleg kivétel nélkül mindenkitől elvárhatunk! Ha pedig fennállna annak a veszélye, hogy valaki megsérti a szabályzatot, számítson törlésre.

* Az oldalra senki ne regisztráljon a következő …


Megjegyzések: 0
Legutóbbi témák
» Játszótárs kerestetik
Connor & Zoe EmptySzer. Aug. 24, 2011 8:47 pm by Alina Stevenson

» Academy Of Immortals
Connor & Zoe EmptyVas. Aug. 21, 2011 5:22 am by Nicole Drawington

» London Life
Connor & Zoe EmptyPént. Aug. 05, 2011 5:42 am by Bernadette Zoe Crawford

» Farhana Eve Holloway
Connor & Zoe EmptySzomb. Júl. 30, 2011 10:55 pm by Farhana Eve Holloway

» Candice Hastings
Connor & Zoe EmptyKedd Júl. 26, 2011 7:20 am by Candice Hastings

» Loca Barcelona
Connor & Zoe EmptyVas. Júl. 24, 2011 7:14 am by Ashlee Gordon

» From France
Connor & Zoe EmptyPént. Júl. 22, 2011 8:40 am by Dexter Westwood

» Hawaii Life
Connor & Zoe EmptyCsüt. Júl. 21, 2011 10:33 pm by Nicole Drawington

» Időnyerő - Három forgatás is elég'
Connor & Zoe EmptyVas. Júl. 17, 2011 8:30 am by Bernadette Zoe Crawford

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (10 fő) Szomb. Ápr. 15, 2023 8:33 pm-kor volt itt.
Top posters
Nicole Drawington
Connor & Zoe Vote_lcapConnor & Zoe Voting_barConnor & Zoe Vote_rcap 
Bernadette Zoe Crawford
Connor & Zoe Vote_lcapConnor & Zoe Voting_barConnor & Zoe Vote_rcap 
Farhana Eve Holloway
Connor & Zoe Vote_lcapConnor & Zoe Voting_barConnor & Zoe Vote_rcap 
Jay Dunstan
Connor & Zoe Vote_lcapConnor & Zoe Voting_barConnor & Zoe Vote_rcap 
Gwen Winfrey
Connor & Zoe Vote_lcapConnor & Zoe Voting_barConnor & Zoe Vote_rcap 
Douglas Rice
Connor & Zoe Vote_lcapConnor & Zoe Voting_barConnor & Zoe Vote_rcap 
Aeife McKensie
Connor & Zoe Vote_lcapConnor & Zoe Voting_barConnor & Zoe Vote_rcap 
Alina Stevenson
Connor & Zoe Vote_lcapConnor & Zoe Voting_barConnor & Zoe Vote_rcap 
Shayne Adam O'Riley
Connor & Zoe Vote_lcapConnor & Zoe Voting_barConnor & Zoe Vote_rcap 
Lexine Bourneville
Connor & Zoe Vote_lcapConnor & Zoe Voting_barConnor & Zoe Vote_rcap 

 

 Connor & Zoe

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Bernadette Zoe Crawford

Bernadette Zoe Crawford


Hozzászólások száma : 55
Join date : 2011. Jun. 17.
Tartózkodási hely : Ohio

Connor & Zoe Empty
TémanyitásTárgy: Connor & Zoe   Connor & Zoe EmptySzer. Jún. 22, 2011 1:21 am

Connor
Csípőmet neki döntöttem a táncterem ajtó félfájának és vékony kezeimet összefontam mellkasom előtt. Magam sem tudtam választ adni arra, hogy két évvel a balesetem után, miért nem mertem újra felvenni a tánccipőt és visszaállni a reflektorfénybe. Féltem. Ez volt a legészszerűbb és legrelatívabb magyarázat a történtekre. Hiszen, mikor az utolsó versenyen, Derek - a táncpartnerem - az miatt a töménytelen alkohol mennyiség miatt, amit bevitt szervezetébe a verseny előtt, elhibázta az egyik emelést, és ennek pechére eltört a bokám, megingott a bizalmam iránta. Nem is a két hónapos lábadozás miatt és a gyógytornák miatt hagytam itt a tánc karrieremet, sokkal inkább, mert nem éreztem úgy, hogy újra tudnám kezdeni. Akkor még nem. Elvesztettem egy országos versenyt, mert gyengéd szálak fűztek a partneremhez. De ez már soha nem történhet meg, mert tanultam a hibámból. Most már tudom, hogy a tánc mindenek előtt áll. Így az elmúlt években rá kellett jönnöm, hogy a tánc nekem sokkal többet jelent, mint egy hobby, amit csak azért űzök, hogy kitöltsem a szabadidőmet. A tánc életforma, a tánc a levegő, és talán ezért is állok most itt a táncterem ajtajában, amit eddig a pillanatig elkerültem. Mert már fulldokoltam. Hiányzott.
Vettem egy mély levegőt, majd mintha egy láthatatlan, magas küszöböt kellett volna átlépnem, beljebb sétáltam. Fülem mögé tűrtem egy hosszú szőke tincset, majd elindítottam a zenelejátszót. Egy vérpezsdítő latin szám csendült fel, én pedig csak hagytam, hogy csípőm ringatózzon a zene ritmusára. Lecsuktam szemeimet, és teljesen átadtam magam a zenének, ami átjárta a szívemet. Csak én voltam és a zene...


A hozzászólást Bernadette Zoe Crawford összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jún. 30, 2011 3:26 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Connor Maceant

Connor Maceant


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011. Jun. 20.
Age : 32
Tartózkodási hely : Ohio

Connor & Zoe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Connor & Zoe   Connor & Zoe EmptySzer. Jún. 22, 2011 5:33 am

Nyár van, én mégis a kotta fölé görnyedve ülök a zeneterembe, annak reményében, hogy ma még valami maradandót fogok alkotni. Mindig így állok hozzá, minden reggel amikor felkelek és ha fáradt vagyok akkor is így veszem rá magamat a gyakorlásra és a zeneszerzése. Persze, ma sem alkottam semmi olyat ami röpke földi utazásom után éltetné a nevemet, de nem veszem zokon ezt a sorstól. Minden nap egy új kezdet, egy új remény. Már dél óta bent gubbasztok és élvezem a légkondicionált terem nyújtotta lehetőséget. Próbálok a zongorából kicsikarni néhány kellemesebb hangot, majd lejátszani ugyan ezt a gitáron. Utána körmölök, majd fújtatok összegyűröm a kottát ami a szemetesben landol. Lassan úgy érzem válságban szenvedek mivel már egy hete nem tudtam semmi épkézlábat alkotni. Néhány órás szerencsétlenkedés után úgy döntöttem, ideje feladni. Feltápászkodok, lezárom a zongora tetejét a gitáromat pedig a tokba teszem és felkapom a hátamra. Úgy döntöttem kerülök egyet, kiélvezem az iskola ürességét és kongó csöndjét ám ekkor egy pörgös latin dallam csapja meg a fülemet.
~Mintha a táncterem felől jönne.~
Nem tétovázok sokat, elindulok az irányába és amikor odaárek belesek az ablakon. Hát ha kevesebb tartás lenne bennem, tuti leesett volna az állam. Ám sokakkal ellentétben nekem nem a lány -nem elhanyagolható- formái ütötték meg a szememet, sokkal inkább a mozgása volt ami lenyűgözött, sokáig elnéztem volna. Elmosolyodtam, de amikor tovább akartam indulni egyenesen beleütköztem néhány kottatartóba ami mint a dominó dőlt fel. Felszisszentem és biztosra vettem, hogy a lány meghallotta...gyorsan vissza pillantottam az ablakban a lányra hátha nem vett észre semmit...
Vissza az elejére Go down
Bernadette Zoe Crawford

Bernadette Zoe Crawford


Hozzászólások száma : 55
Join date : 2011. Jun. 17.
Tartózkodási hely : Ohio

Connor & Zoe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Connor & Zoe   Connor & Zoe EmptySzer. Jún. 22, 2011 6:37 am


Lábaim maguktól indultak meg a zene ritmusára. Észre sem vettem, hogy arcomra vidám mosoly ült ki minden mozdulatot követően. Évek kihagyása után sem kellett arra figyelnem, hogy a lábaim spiccbe feszítve érjék a talajt, hogy mozgásom kecses legyen, vagy hogy ujjaim és kézfejem minden egyes mozdulatnál csábítóan megfeszítve álljon. Mondhatnák, hogy a tánc olyan, mint a biciklizés. Hogy csak egyszer kell megtanulni, és utána soha nem felejti el az ember. De a biciklizés során két egyszerű dolgot kell csupán megtanulnod. Hogyan kell elindulnod, és végül hogyan kell leszállnod róla. Én most még is úgy éreztem, hogy kevés vagyok a táncparkettre. Mert a tánc nem két vázlatpontból állt. A tánc arról a periódusról szólt, aminek van egy eleje, ahol elkezdenek a testedbe ivódni a koreográfiák, és mozdulatsorok, és a végről, amikor kecsesen és minél mélyebben meghajolsz a közönség előtt. A zene és a tánc pedig felöleli, ami ez között helyezkedik el.
Örömmel konstatáltam, hogy még nem felejtettem el az összes koreográfiát, amit régen megtanultam, így most éppen két hátra nyolcast csináltam volna, ha nem hallok meg valami csörömpölést a folyosóról.
Lehalkítottam a zenét, majd hosszú léptekkel kisiettem a folyosóra. Egy srác a kottatartókba gabalyodva nézett befelé az ablakon. Ez idáig azt hittem ez az iskola egyik legkihaltabb része, főleg így délután, mikor a táncosok már izomláztól égve sietnek az öltözőkbe. De a gitártokból ítélve, ami a hátán virított, volt egy olyan érzésem, hogy nem éppen egy táncossal állok szemben.
- Csak nem szeretnél táncórákat venni? – kérdeztem felvont szemöldökkel, és csípőre tettem kezeimet. Nem szeretek válaszolni a saját kérdéseimre, de valószínűleg ha lehetne maximum a táncosokról kérne videó felvételeket. Abból is csak olyat, ami a táncos lányokat deréktól lefelé mutatja. Na jó, felhagyok az előítéleteimmel és megvárom a válaszát.
Vissza az elejére Go down
Connor Maceant

Connor Maceant


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011. Jun. 20.
Age : 32
Tartózkodási hely : Ohio

Connor & Zoe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Connor & Zoe   Connor & Zoe EmptySzer. Jún. 22, 2011 7:02 am

Úgy tűnik észrevette. Másodpercekbe sem telt máris kijött a folyosóra én pedig, mintha észre sem vettem volna felállítottam a tartókat majd az utolsóban megtámaszkodtam és igyekeztem laza maradni. Nehogy azt gondolja a kislány, hogy a rögtönzött műsor miatta van és ahogy látom a testtartásából ítélve em kevés önbizalommal rendelkezik. Szemtelenül végignézek rajta, majd felvonom a szemöldökömet, ugyan úgy ahogyan ő. A kérdés hallatám pedig, egyszerűen elnevetem magamat.
-Én? Táncolni? Dehogy. A zenét sokkal szívesebben írom hozzá.-
Bár konkrétan soha nem írtam olyan dalt amire így lehet táncolni, de ki tudja? Lehet, hogy egyszer majd ebben látom meg a hivatásomat, nyitott szemmel kell járni és én azt teszem, de az előző kis akciómból nem ez jött le.
-Nem akarlak zavarni, táncolj nyugodtan tovább. Bár a táncosok már délelőtt hazamentek. Nem kellene neked is pihenned?-
A kérdéssel egyetemben fentebb dobom a vállamon a gitártok pántját és összefonom magam előtt a kezemet. A legtöbb táncos aki itt tanul rengeteg tehetséggel rendelkezik, de túl komolyan veszik a dolgot, legalábbis szerintem. Engem soha nem lehetett erőszakkal rávenni a zenélésre, mindig is szabad szellemű voltam. Benézek ismét az ablakon, de nem látok bent egy árva lelket se. Felmerül bennem a kérdés, hogy talán ő sem erőszakkal van itt, csak keresett magának egy megfelelő helyet ahol táncolhat. Soha nem lehet tudni...
Vissza az elejére Go down
Bernadette Zoe Crawford

Bernadette Zoe Crawford


Hozzászólások száma : 55
Join date : 2011. Jun. 17.
Tartózkodási hely : Ohio

Connor & Zoe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Connor & Zoe   Connor & Zoe EmptySzer. Jún. 22, 2011 7:47 am

- Elhiszem – válaszoltam enyhe gúnnyal, mikor kijelentette, hogy inkább marad a hangszerek mögött és írja a zenét. Még soha nem próbáltam meg semmiféle hangszeren játszani, de talán jobb is így. Nem lenne türelmem megtanulni, egyetlen hangszer használatát sem, arról már nem is beszélve, hogy a kottaolvasást még mindig az egyik legborzasztóbb dolognak tartom a világon. Valószínűleg Ő a tánccal lehet így. Már ha csak abból indulok ki, hogy az a gitár ott a hátán nem hiszem, hogy valaha is tánccipőre fog cserélődni. De nincs is ezzel gond, mindenki csinálja, amit szeret, és amihez ért is.
- Két évet pihentem, azt hiszem elég hosszú idő volt ahhoz, hogy most egy ideig ne hagyjam itt szeretett parkettemet – mondtam őszintén, majd halvány mosolyt varázsoltam arcomra. Ezzel azt hiszem mindent elmondtam. Nem kell továbbragoznom az újrakezdés fogalmát.
Apró kört írtam le lábfejemmel a parkettán, majd felpillantottam a srácra.
- Mint külső szemlélő, milyen volt? – kérdeztem bizonytalanul. Volt önbizalmam, és tudtam, hogy jól csinálom, de szükségem volt arra, hogy valaki jóváhagyja, hogy nem csak saját magamat sikerült meggyőznöm pár kezdő lépéssel. Mert ennyi idő távlatából kissé bizonytalan voltam, még ha ezt próbáltam minden áron leplezni is. Szerettem azt mutatni a világnak, hogy mindenben a legjobbat nyújtom és semmi kifogásolható nincs abban, amit csinálok. – Mármint a tánc – pillantottam fel rá kérdőn. – Tudom, hogy nekem kell jól éreznem magam közben, csak azért még is érdekel a közönség véleménye. Főleg így, újra az elején – haraptam be ajkam, majd gyermeki kíváncsisággal vártam válaszát.
Vissza az elejére Go down
Connor Maceant

Connor Maceant


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011. Jun. 20.
Age : 32
Tartózkodási hely : Ohio

Connor & Zoe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Connor & Zoe   Connor & Zoe EmptyCsüt. Jún. 30, 2011 5:51 am

Csak nem gúnyos hangot hallottam? Lehetséges. Ahogy elnézem, egy olyan lánnyal állok szemben, aki soha nem nyúlt még hangszerhez és nem is szeretne, továbbá az egekig magasztalja a saját szenvedélyét. Nincs ezzel semmi baj én sem szívesen képzelem el magamat az aranyszínű szalagkorláton támaszkodva rózsaszín tütüben. De azért mégis megzavart egy kicsit a hangnem. Jól tudom, hogy ebben az iskolában mindenki a szenvedélyének él és gyakoriak a viaskodások is, de jelen pillanatban ketten vagyunk az egész folyosón, kétlem, hogy erre igény lenne. Hacsak a lány a saját önbecsülését próbálja ezzel erősíteni. Megrázom a fejemet és gyorsan visszatérek mielőtt túlságosan belebonyolódnék a gondolataimba. Közben hallgatom a lány és egy pillanat alatt mindent megértek.
-Ohh, két év hosszú idő. Nem tudom mit csinálnék a gitárom nélkül annyi ideig. Szabad tudni esetleg miért?-
A legtöbben a kihagyást a kitartás hiányával magyarázzák, vagy egyszerűen ráunnak a dologra később pedig elhíznak és jobbnak látják visszatérni a helyes útra, de csak azért ez az első gondolatom, mert kívülálló vagyok. Mint művész valami sokkal komplikáltabbra gondolok. Bár a kérdéssel lehet, hogy túlfeszítem a húrt azért próbálkozni nem árt.
-Mármint micsoda?-
Elidőzött a tekintetemet néhány testrészen és a ez az arcomra kiülő vigyorból is tökéletesen meglátszik. Ha már itt tartunk miért ne lehetne egy kicsit viccelődni? Annyi szent, ha arra kérdezne rá tudnék mit felelni. De jön a helyesbítés. Nevetek és a kezemmel az orrnyergemet kezdem masszírozni igyekszem a perverz gondolataimat akkora hagyni amikor már nem áll előttem ama gondolatok alanya.
-Elég jó volt, a mozdulatsor szép folytonos volt, nem voltak hosszas kilengések. Mindent egybevetve, szerintem jól csináltad.-
Megvonom a vállamat, nem igazán tudok hozzászólni a témához. Ő sem tudna sokat hozzáfűzni egy szépen csengő dallamhoz, csak annyit, hogy szép. Bár fene tudja milyen meglepetések várnak még ma.
Vissza az elejére Go down
Bernadette Zoe Crawford

Bernadette Zoe Crawford


Hozzászólások száma : 55
Join date : 2011. Jun. 17.
Tartózkodási hely : Ohio

Connor & Zoe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Connor & Zoe   Connor & Zoe EmptyKedd Júl. 05, 2011 5:54 am

Többször is szólásra nyitottam számat, hogy bele kezdjek, hogy elmeséljem az előttem álló ismeretlen srácnak, hogy miért is kellett két évig hanyagolnom azt, ami a világos az egyik legfontosabb dolog volt a számomra. Mára már rá kellett ébrednem, hogy nem az egyik legkiemelkedőbb elfoglaltság az életemben a tánc, hanem az egyetlen, amiért képes lennék minden szemebe jövő akadállyal megküzdeni. Mert számomra a tánc nem azt jelenti, hogy bekapcsolok egy zenét, és csak mozgok a ritmusra, mert éppen jó kedvem van. Nem táncolom el az egyik kedvenc videoklipemben látott tánc koreográfiáját mert tetszenek a lépések, hogy szórakoztassam magam, ha már nem bírok mit kezdeni a szabadidőmmel sokkal inkább az érzéseimet próbálom a táncon keresztül kifejezni. Ha már beszélni nem vagyok hajlandó róluk, valahogy akkor is ki kell mutatnom őket. Pontosan ezért állok itt most is aranyló tánccipőben és próbálom behozni azt a lemaradást, ami egy táncosnál akár a véget is jelentheti. Két év nagyon hosszú idő és pontosan elég arra, hogy mindent elfelejtsek és ismét a padlóról kelljen feltápászkodnom. De sikerült legyőztem magamban félelmemet. Hosszú ideig gondoltam úgy, hogy többé nem találok olyan táncpartnert, akire rábíznám magam. Aztán idővel mégis elhalványult minden, ami azon az estén történt. Rá kellett döbbennem, hogy már percek óta némán mozgó ajkakkal próbáltam megformázni a szavakat és közben végig az előttem álló srác arcát figyeltem. Most egész biztosan nem nézett hibbantnak. Áh, az teljes képtelenség. Miért is ne lenne normális egy olyan csaj, akinek feltesznek egy értelmes kérdést és percekig csak magatehetetlenül vergődik a gondolatai között!?
- Ha táncolsz, kell találnod egy olyan táncpartnert, akiben megbízol. Néhány hónap után már kialakul ez a bizonyos kölcsönös bizalom, a párok között - kezdtem bele monológomba, ami hosszasnak ígérkezett. - Legalábbis, ha társas táncot űzöl. Nálad nem tudom, hogyan tudnám ezt érzékeltetni, hiszen hangszeren játszani szóló művészet, hogy úgy mondjam. Csak te vagy és a gitárod. Te vagy az egyetlen, aki hibázni tud. A gitárodnak maximum a húrjai mondhatják be az unalmast esetenként, vagy elhangolódhat. De ennyit az én tájékozottságomról zenei téren - nevettem fel szelíden, majd visszatértem az eredeti témához. - Hét éven keresztül táncoltam együtt a partneremmel. Közben megnyertünk több neves táncversenyt, táncfesztiválokra jártunk és természetesen indultunk a megyei tánc bajnokságon is. Több éves munkám volt a táncban... első helyen jutottunk be az országos bajnokságra. Tökéletes korreográfiánk volt, a tanáraink bíztak bennünk, a tehetségünkben. Lelkiszemeik előtt láttak minket az első helyezettnek járó díjjal - hangomat akaratlanul is lehalkítottam. - Aztán azon az estén, néhány órával a kezdés előtt, a partnerem és én... személyes problémák miatt összekaptunk, és úgy döntött alkoholba fojtja bánatát. Visszaérkezett ugyan a kezdésig, és eltáncoltuk a ránk írt koreográfiát, mondhatni hibátlanul. De az utolsó emelést elhibázta. Rosszul fogott meg, és leejtett... - nevettem fel keserűen. - Nem értünk el helyezést, csak a közönségdíjat ítélték nekünk. Az körülbelül annyi volt, mintha anyud azt mondaná, "Semmi baj kisfiam, a kutya megdöglött, de megtarthatod". Akkor törött bokával, még az iskolát is itt hagytam, és magántanuló lettem. Nem volt szükségem senkinek az együtt érzésére... - ráharaptam alsó ajkamra, és ezzel lezártnak tekintettem a témát. Így is egész biztosan rám unt szegény srác, és azon gondolkozik, hogy lehetett ilyen szerencsétlen, hogy pont ezen a folyosón kellett ma elhaladnia.
Habár, ha azt a kaján mosolyt nézem az arcán, magam sem tudom mit gondoljak. De az a vigyor egész biztosan másnak szólt, és nem a tehetségemnek. Mondjuk a dekoltázsomnak és a lábaimnak. Valójában nem is értem mit vártam, egy férfitől. Miért kellene kiakadnom azon, hogy eltájolódott? Aztán szavai megleptek, és ráébredtem ismételten túl gyorsan ítéltem. Valamelyest figyelnie kellett, ha ilyen kifejezéseket tudott kipréselni magából. Egy bájos mosollyal és egy kecses meghajlással köszöntem meg elismerő szavait.
- Más hangszeren is játszol? Vagy csak a gitárodnak élsz és a pengetővel eljegyeztétek egymást? - kérdeztem némi cinizmussal hangomban. Mindig is szarkasztikus humorom volt, és volt, akit ezzel igen könnyedén meg tudtam bántani, pedig semmiféle rosszindulat nem volt bennem.
- Amúgy neved is van gitáros srác? - kérdeztem egy félmosollyal és hátamat neki vetettem az ajtófélfának.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Connor & Zoe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Connor & Zoe   Connor & Zoe Empty

Vissza az elejére Go down
 
Connor & Zoe
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Connor Maceant

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Taking a stage :: School life.* :: Táncterem-
Ugrás: